Колоритна Гуцулія
6 днів / 7 ночей
2 - 7 серпня 2015р.
Карпати це країна в країні. Це розкішний колоритний край з талановитими і простими горянами, які зберегли свою неповторність, самобутність і сакральність впродовж багатьох століть. Щоб зрозуміти трішки всю унікальність цього гірського світу треба поглянути на нього із середини, заглянути у найтихіші куточки, де , здається час не має впливу , де він йде тихенько-тихенько, не заважаючи горянам творити свою вічну пісню життя...
1-й день:
Зустріч групи: ж-д вокзал м.Тернополя, Івано-Франківська або Яремче.
Виїзд на екскурсійний маршрут.
Косів – розсадник гуцульських талантів.
*Гончарство – виготовлення глиняного посуду і тепер відбувається за древньою технологією і потребою гірських жителів. Адже посуд є невідємною частинкою побуту людини. На мистецтво і вправність майстра спостерігаємо на майстер-класі у косівського гончаря.
*Ткацтво - Одним з найдавніших і найпоширеніших видів традиційних ремесел було художнє ткацтво. Це мистецтво унікальне, неповторне, древнє і водночас вічно молоде. Горяни своєю творчістю та талановитістю зберігають і розвивають віками вміння прикрашати життя, розуміти справжню красу і гармонію.
Обід
Яворів – батьківщина багатьох талановитих горян, що відомі далеко за межами своїх Карпат.
*Ліжникарство одне з древніших гуцульських ремесел, яким займалися не одне покоління горян. Вівці були одним із найбільших багатств родини в не простих гірських умовах проживання гуцулів. Вироби з овечої шерсті рятували гуцулів від холоду в зимовий період та лікували їх від багатьох хвороб, які виникали в наслідок гірського вологого клімату. Про цілющі властивості гуцульського ліжника відомо з давніх давен. Майстер-клас по виготовленні ліжників проведе для вас сільська майстриня, яка перейняла цю майстерність від своїх талановитих предків.
Поселення в готель. Вечеря. Ночівля.
2-й день: Сніданок
Похід в гори по території Чорногірського массиву: Гора Кострича (1586м) - вища вершина невеличкого гірського пасма, що простягнулося неподалік і паралельно з Чорногорою. Сходження починається на одному з найвищих в Карпатах Кривопільському перевалі, на висоті 961 м над р.м. Маршрут проходить в основному первозданним смерековим лісом. З вершини відкривається унікальна панорама на всі вершини Чорногірського пасма. Протяжність маршруту - 12 км. Тривалість переходу 7-8 годин. Повернення в готель. Вечеря.Ночівля.
3-й день: Сніданок
Музей «Гуцульська вишиванка» - зібраний місцевою горянкою, поетесою Галинкою Верховинкою. Музей розповідає про древні традиції вишивання у гуцульському одязі, побуті, самобутності та древністю сакральних знань горян. Надягнути на себе вишиванку якій 100-150 років - це незбагненне відчуття легкості, комфортності і простоти. Здається тут зупинилася вічність, вічність нашого буття...
Музей музичних інструментів зібраний гуцульською родиною розповість про хоч не легке , та все ж веселе життя горян, їхні правічні традицій. Повернення в готель. Вільний час. Вечеря.Ночівля
4-й день: Сніданок
Поїздка на спецтранспорті на робочу полонину: тут можна побачити гуцульських овечок, побачити як виготовляють натуральні сирні продукти, покуштувати сирних смаколиків із запашним гірським чаєм. Навкруг розкішні карпатські краєвиди, гірські вершини та мальовничі пейзажі. (факультатив – 100 грн / особа)
Повернення в готель. Вечеря.Ночівля.
5-й день: Сніданок
с.Криворівня – високогірне село, що розкинулось на двох берегах р.Чорний Черемош між високими карпатськими горами. Ця мальовнича місцина приваблює до себе усіх не байдужих до краси природи і колоритності місцевого краю. В свій час тут проживав І.Я.Франко, де навколишня краса надихала його на творчість.
*церква Різдва Пресвятої Богородиці в селі Криворівня - одна з найстаріших церков на Гуцульщині. Феномен збереження церкви в історичних перепетіях залишається загадкою. Вона душа місцевих горян. Відвідування цієї церкви надає нам не тільки душевну рівновагу та спокій, але й повертає нас у минулі століття. Там було багато і радості і смутку – все вона бачила на своєму віку. Береже це у памяті своїй як духовну скарбницю , щоб ми, подорожні, зайшовши у неї наповнились миром і спокоєм.
*музей «Хата-гражда». Місцеве не легке життя вимагало від горян особливої винахідливості у влаштуванні домашнього побуту. Тому деревяні фортеці для однієї сімї були звичайним явищем в гуцулів. Та побудова такого житла вимагала особливого підходу з урахуванням обрядів, традицій та місцерозміщення. «Хата-гражда» - яскравий цьому приклад
*Сирні коники – мистецтво просте для горян, а невідоме для нас! Сир – один із основних продуктів харчування горян. Тому він займає чільне місце у домашньому ремеслі. Коники , як іграшки ліпили дітям для ласощів і користі здоровью та міцному зростанню поколінь. Сирними кониками ласували гуцули на забавай під келих доброго пива. Нічого не змінилось і сьогодні, все так як було і 1000 років тому… Майстер-клас по ліплені сирних коників у гуцулки-господині! Повернення в готель. Вечеря.Ночівля
6-й день: Сніданок
Прогулянка до деревяної гуцульської хати у якій проживав режиссер фільму «Тіні забутих предків» С.Параджанов. Він спав на деревяній лаві, встеленій ліжником, їв гуцульські страви:книші, бринзю, банош, кулешу – пізнаючи гуцульщину. І… закохався у цей загублений у горах край. У простих , роботящих горян із великою щедрою душею і не лукавим серцем. Наслухався їхній переказів про минулі часи та створив шедевр українського кіно , у якому показав гуцульщину із середини, із того глибокого сакрального світу, який гуцули зберегли впродовж багатьох віків. Відвідаємо цю господу, щоб душею торкнутися цього фільму. Пізній обід.
М.Яремче: Гуцульський суванірний ринок.
Трансфер групи на ж-д вокзал м.Ів.Франківська або м.Тернополя.
Вартість туру на одну особу: 2 450 грн. (98 €)
Категорія проживання |
Поїздка |
Харчування |
Вхідні квитки |
Вартість туру |
Готель ** - *** |
1 565 грн |
780 грн |
115 грн |
2 460 грн |
У вартiсть входить: транспортне обслуговування, екскурсiний супровiд, 2-х разове харчування по програмi , 5 ночiвель, похід в гори, г.Кострич, органiзацiйнi послуги, вхідні квитки в музеї та майстер-класи , страхiвка.
У вартiсть не входить: Ж-д проїзд, факультативи
"Любіть Україну, як сонце, любіть"
|